WYSZUKIWARKA
Charakterystyka zagrożeń
Michał Urbaś | 2009-11-17 11:35:53

Gwałtowny postęp cywilizacji uwidaczniający się dynamicznym rozwojem poszczególnych dziedzin życia powoduje pojawienie się nowych oraz ustawiczne narastanie istniejących zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi, ich mienia oraz środowiska naturalnego.
Zagrożenia jakie występują są na ogół znane tylko z przekazów telewizyjnych czy radiowych. Prawie codziennie środki masowego przekazu informują nas o katastrofach, klęskach żywiołowych i innych niebezpiecznych zdarzeniach, które mogą dotknąć i nas samych lub naszych najbliższych w postaci zagrożenia powodziowego, pożarowego lub innych jakie mogą wystąpić na terenie gminy, a których się nie spodziewamy.
Dopiero skutki zaistniałęgo zagrożenia uświadamiają nam, jak ważne jest wcześniejsze przygotowanie się na ich nadejście. Zazwyczaj to stan przygotowania ludności decyduje o rozmiarach katastrofy lub klęski żywiołowej. Im lepsze przygotowanie tym skutki są mniejsze, mienie jest lepiej zabezpieczone, a co najważniejsze nie jest tak zagrożone zdrowie i życie ludzkie.

© 2009 Jaworze OnLine. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij