WYSZUKIWARKA
Ochrona ludności
Michał Urbaś | 2009-11-20 11:22:46

". . . określenie " obrona cywilna " oznacza wypełnianie wszystkich lub niektórych zadań humanitarnych, mających na celu ochronę ludności cywilnej przed niebezpieczeństwami wynikającymi z działań zbrojnych lub klęsk żywiołowych i przezwyciężanie ich bezpośrednich następstw, jak również zapewnienie warunków koniecznych do przetrwania . . ."
 

Protokół Dodatkowy do Konwencji Genewskich
z dnia 12 grudnia 1949r.
dotyczący ochrony ofiar międzynarodowych konfliktów zbrojnych

 

Jednym z ważniejszych zadań Wójta Gminy jest zapewnienie mieszkańcom podstawowych warunków ochrony przed ewentualnymi, niebezpiecznymi skutkami klęsk żywiołowych, katastrof oraz innymi zdarzeniami, powodowanymi siłami natury, celową działalnością człowieka w tym także wojną. Funkcja ta jest realizowana poprzez realizację zadań " obrony cywilnej " i skierowana jest na ochronę ludności, ratowanie i udzielanie pomocy poszkodowanym w czasie wojny, jak również współdziałanie w zwalczaniu klęsk żywiołowych, zagrożeń środowiska i usuwaniu ich skutków.
 

Zadania obrony cywilnej w okresie pokoju dotyczą głównie działań planistycznych, szkolenia i upowszechniania obrony cywilnej, a przede wszystkim przygotowania ludności do uczestnictwa w powszechnej samoobronie. Ponieważ i

 

TY musisz być przygotowany.

 

Ratownicy mogą nie być w stanie dotrzeć do Ciebie natychmiast po wystąpieniu katastrofy lub mogą być zmuszeni koncentrować swoje wysiłki w innym miejscu. Należy wiedzieć, co robić w w przypadku zagrożenia, gdzie szukać schronienia, jak przygotować się do ewakuacji, jak ograniczyć skutki katastrofy oraz zabezpieczyć dobytek przed zniszczeniem.

Dzisiaj jest: 25 września 2020
Ochrona ludności
© 2009 Jaworze OnLine. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij